هدفمان رسيدن به جمع هشت تيم برتر جهان است

مربي تيم ملي کانوپولو بانوان گفت: در اولين گام در مسابقات قهرماني جهاني بايد تلاش کنيم بين دو تيم برتر گروهمان قرار بگيريم و به جمع هشت تيم صعود کنيم.

اميد رفيع نيا در گفت‌وگو با ايسنا درباره شرايط تيم ملي کانوپولو بانوان قبل از اعزام به مسابقات قهرماني جهان اظهار کرد: در فرصت اندکي که داشتيم تمام تلاشمان را انجام داديم تا بچه ها به آمادگي برسند. تقريبا هم مي‌توانم بگويم که به اين هدفمان رسيديم. در اين روزهاي باقي مانده که در ايران هستيم و مدتي که در فرانسه خواهيم بود تمرينات را با جديت بيشتر پيگيري مي‌کنيم تا قبل از شروع مسابقات به حداکثر آمادگي برسيم.

رفيع نيا درباره مصدويت هاي برخي از بازيکنان تيم ملي گفت: زماني که فشار تمرينات زياد مي شود کاملا طبيعي است که به دنبال آن مصدوميت‌هايي به وجود بيايد. مطمئنا اين مصدوميت‌ها خيلي مشکل ساز نخواهد بود.

او درباره حريفان ايران در مسابقات جهاني کانوپولو تصريح کرد: يکي از هم‌گروه هاي ايران تيم انگليس است که قدرتمندترين تيم جهان است و رنکينگ اول جهان را هم به خود اختصاص داده است. تيم سوئد هم مانند تيم ژاپن در سطح بالايي نيست و برابر ما حرفي براي گفتن ندارد. پيش بيني مي‌کنم که بتوانيم به راحتي اين دو تيم را از پيش رو برداريم.

رفيع نيا ادامه داد: اسپانيا نيز چهارسال پيش در رده هفتم دنيا قرار گرفت. تيم بسيار خوبي است و در سال 2010 که با تيم ما بازي کرد تيم دست‌و پا بسته اي نبود هرچند ما اين تيم را شکست داديم. اين تيم براي برد برابر ما قرار مي‌گيرد و ما بايد تمام تلاشمان را براي شکست اسپانيا انجام بدهيم.

مربي تيم ملي کانوپولو بانوان پيش بيني خود را از مسابقات اينگونه بيان کرد: بهترين مقام ما قرار گرفتن در جايگاه ششم جهان است و ما حداقل بايد همان را تکرار کنيم. در دوره مقدماتي بايد بين دو تيم قرار بگيريم تا حداقل جزو هشت تيم قرار بگيريم و بعد به فکر بالاتر رفتن رده خودمان باشيم.

اميد رفيع نيا درباره سطح کيفي کانوپولو بانوان ايران در جهان تصريح کرد: رقابت‌هاي جهاني کانوپولو هر دو سال يکبار برگزار مي‌شود و ما در اين زمان فقط مي توانيم با تيم هاي قدر جهان بازي کنيم. رقابت‌هاي آسيايي که براي ما بار فني ندارند. در واقع با حضور تيم ايران است که بازي‌ها رسميت مي‌يابد. بنابراين رقابت‌هاي جهاني تنها جايي ايست که ما مي توانيم از لحاظ فني سطح بالايي را تجربه کنيم.

او در پايان گفت: بايد تلاش کنيم در کاپ هاي بين‌المللي که سالانه برگزار مي‌شود شرکت کنيم تا زودتر مسير پيشرفت را طي کنيم. در کل رشته کانوپولو يک رشته ناشناخته است و اميدوارم بيشتر مورد توجه مسئولان قرار بگيرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.