قايقرانان ايران به مرحله ما قبل نيمه نهايي راه يافتند

مسابقات کاپ يک قهرماني جهان در رشته روئينگ ديروز 7 خردادماه در اسلواني در حالي آغاز شد که قايقرانان کشورمان به مرحله ما قبل نيمه نهايي صعود کردند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني و اسکي روي آب، قايقرانان تيم ملي چهار و هشت نفره تک پاروي کشورمان که از 6 ماه گذشته تمرينات خود را آغاز کرده اند ، براي اولين بار به مسابقات جهاني اعزام شدند تا در برابر حريفان قدرتمند جهاني خود را محک بزنند.
رقابتهاي کاپ يک قهرماني جهان نيز از ديروز با حضور قهرمانان جهان و المپيک در شهر بلد اسلواني آغاز شده است و تا فردا 9 خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
در روز اول اين رقابتها نيز در رشته سبک وزن 4 نفره تک پاروي مردان وحيد جوهري، فرزاد کربلايي، سعيد عادلي و ياسر رحمتي پور از کشورمان در گروه يک مرحله مقدماتي با قايقرانان کشورهاي ژاپن، اتريش، چک، هلند و دانمارک هم گروه شدند که در پايان اين مسابقه قايقرانان تيم دانمارک با زمان 6:03.40 دقيقه اول، پاروزنان هلند با زمان 6:05.91 دقيقه دوم و ملي پوشان چک با زمان 6:12.45 دقيقه سوم شدند. نمايندگاه کشورمان نيز با زمان 6:46.02 دقيقه در مکان ششم ايستاد و به مرحله ما قبل نيمه نهايي صعود کردند.
در مرحله ما قبل نيمه نهايي ملي پوشان ايران با ورزشکاران ايتاليا ، چک، دانمارک و پرتغال هم گروه شدند، در پايان اين مسابقه ايتاليا با زمان 6:06.92 دقيقه اول، چک با زمان 6:08.03 دقيقه دوم و دانمارک با زمان 6:13.25 سوم شدند، قايق ايران نيز که در لاين يک حضور داشت با زمان 6:46.58 دقيقه در رده پنجم قرار گرفت و راهي فينال C اين رقابتها شد.
در رشته سنگين وزن 4نفره تک پارو نيز ميثم جوهري، ياسر جوهري، اتابک پيشيار و افشار حيدري با حريفان خود در گروه 2 مرحله مقدماتي مسابقه دادند. در اين مسابقه که ايرانيها با قايقرانان کشورهاي چين، اسپانيا و انگلستان مصاف کردند. در پايان نيز قايق انگلستان با زمان 6:11.96 دقيقه اول، پاروزنان اسپانيا با زمان 6:15.69 دقيقه دوم و ملي پوشان چين با زمان 6:198.71 دقيقه سوم شدند. قايقرانان کشورمان در اين مسابقه با زمان 7:04.68 دقيقه در رده چهارم قرار گرفتند و به مرحله ما قبل نيمه نهايي رسيدند.
در رشته سنگين وزن 8 نفره تک پاروي مردان قايقرانان اوکراين، انگلستان، لهستان و ايران با هم ديدار کردند که انگليسي ها با زمان 5:37.47 دقيقه . لهستاني ها با زمان 5:40.91 دقيقه ، اوکرايني ها با زمان 6:02.74 دقيقه و پاروزنان ايران با زمان 6:15.38 دقيقه اول تا چهارم شدند. تيم هشت نفره کشورمان پس از کسب اين رتبه به مرحله ما قبل نيمه نهايي راه يافتند و امروز در اين مرحله با حريفان خود مسابقه خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.