عنوان چهارمي ايران با بهبود رکورد آسيا همراه بود

در پايان مسابقات روئينگ بازيهاي آسيايي گوآنگجو تيم روئينگ کشورمان در حالي با کسب يک مدال طلا و يک مدال برنز در رده چهارم ايستاد که در ماده سبک وزن يک نفره مردان موفق شد رکورد آسيا را بهبود بخشد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، در رده بندي تيمي روئينگ تيمهاي چين، ژاپن، هند و ايران در رده هاي اول تا چهارم ايستادند. ضمن اينکه محسن شادي نيز موفق شد در رشته يکنفره سبک وزن رکورد آسيا را که پيش از اين در اختيار خودش بود بهبود بخشد. شادي در مسابقات قهرماني زير 23 سال جهان در چک زمان 6 دقيقه و 57 ثانيه را به ثبت رسانده بود و در اين مسابقات نيز رکورد 6 دقيقه و 55 ثانيه را ثبت کرد.

روئينگ ايران که پيش از اعزام به بازيهاي آسيايي يکي از اميدهاي مدال آوري در اين بازيها محسوب مي شد در 9 ماده به مصاف حريفان خود رفت.
روئينگ ايران روزهاي پر فراز و نشيبي را در مدت 4 سال تاسيسش پشت سر گذاشته است. مسابقات المپيک آسيا در سال 2006 را نمي توان فراموش کرد. احمد دنيامالي رئيس فدراسيون با اصرار فراوان رشته روئينگ را در حالي که شش ماه راه اندازي شده بود راهي قطر کرد. دختران قايق ايران در حالي که مسافتي از استارت نگذشته بودند از لاين خود عبور کرده و در عرض مسير حرکت کردند. اين اتفاق شايد در آن زمان باعث شد قايقراني در نگاه بسياري به گونه اي شود که حتي کسي فکرش را هم نمي کرد در اين دوره 2 مدال توسط قايقرانان ايران کسب شود.
احمد دنيامالي با بازگشت به ايران تصميم گرفت براي موفقيت اين تيم سناريوي جديدي ترتيب دهد. با دعوت از مايک فلودين بحث آموزش و استعداديابي از قايقرانان استارت خورد و همزمان دستور خريد تجهيزات براي قايقرانان صادر شد.
حضور مربيان طراز اول و قايقراناني با شاخص هاي قابل قبول ، تمرينات مستمر و بلند مدت و تجهيزات خوب باعث روند روبه رشد روئينگ شد. به طوري که در هر مسابقه بهتر از مسابقه قبل ظاهر شد تا جايي که آسيا اين مهد کهن روئينگ از قايقراناني که در همين چهارسال پيش از خط خارج شدند عقب ماندند.
کسب مدال طلا و مدال برنز بازيهاي آسيايي و قرار گرفتن در رده چهارم آسيا بعد از کشورهاي صاحب نام چين، ژاپن و هند نشان از عزم راسخ، مديريت و برنامه ريزي اصولي مسئولان فدراسيون دارد و اين مسئله از اين پس کار را براي موفقيت هاي بعدي سخت تر کرده و انتظارات را بالاتر خواهد برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.