با انتخاب سجادي تلاش همه فدراسيون‌ها مضاعف خواهد شد

احمد دنيامالي در پي معرفي حميد سجادي به عنوان وزير پيشنهادي دولت براي وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: با همه مشکلاتي که وجود داشت، بيشتر فدراسيون‌ها تلاش کردند تا شرايط حاکم بر ورزش را مديريت کنند تا اردوهاي آماده‌سازي تيم‌هاي ملي تعطيل نشود. با انتخاب سجادي ان‌شاءاله تلاش همه فدراسيون‌ها مضاعف خواهد شد.
وي با بيان اينکه در هر سيستمي اگر همدلي وجود داشته باشد، بسياري از کارها با شرايط بهتر و آستانه تحمل بيشتر پيش مي‌رود، تاکيد کرد: اميدوارم اين همدلي در ورزش بيشتر شود.
وي با بيان اينکه انتخاب يک چهره ورزشي مي‌تواند براي ارتقاي جايگاه ورزش کشور موثر باشد، تاکيد کرد: سجادي سابقه قهرماني به صورت طولاني مدت دارد. او بيش از 17 سال عضو تيم ملي دووميداني بوده و صاحب مدال‌هاي زيادي در سطح ملي و آسيا است. او دکتراي تربيت بدني دارد و فردي متخصص در اين عرصه قلمداد مي‌شود و مي‌تواند منشاء اثر و کارهاي خوب در حوزه ورزش باشد.
دنيامالي يادآور شد: هر کاري اهل فنش را مي‌خواهد. مطمئنا کساني که اهل فن هستند در حوزه تخصصي بهتر فعاليت مي‌کنند. اميدوارم با توجه به اينکه فردي ورزشي براي وزارت ورزش و جوانان معرفي شده، شاهد اتفاقات خوبي در آينده باشيم. از نظر من اين انتخاب،‌ اتفاقي مثبت است چرا که مديران ورزش پذيرفته‌اند که ورزش يک علم است.
وي در پاسخ به اين پرسش که در شرايط کنوني چه موضوعي بايد در اولويت کار وزير ورزش قرار بگيرد؟ تصريح کرد: بزرگ‌ترين مشکل ما ورزش همگاني است. اگر عمده مردم ورزش کنند، در ورزش قهرماني مشکلات کمتر مي‌شود. بايد شرايطي را به وجود بياوريم که شرايط خوبي بر ورزش حاکم شود. اگر به کشورهاي پيشرو در ورزش نگاه کنيم مي‌بينيم که آنها ابتدا به ورزش همگاني نگاه مي‌کنند بعد ورزش قهرماني. ما در کشورمان بيش از 50 فدراسيون داريم که در اين بين فقط 25 فدراسيون المپيکي هستند. فدراسيون قايقراني به تنهايي سه رشته المپيکي دارد. بنابراين بايد بيشتر به المپيکي‌ها بها دهيم. وزير ورزش بايد درباره بحث ساخت و سازها تجديد نظر کند. ساخت و سازها نبايد محدود به فوتبال و سالن‌هاي چند منظوره شود. اگر مي‌خواهيم رشته‌هايي مانند دوچرخه‌سواري، قايقراني و تيراندازي موفق شوند، نياز به زيرساخت دارند. قطعا با کمبودهايي که هست، توفيقات هم کمتر است.
وي با بيان اينکه بازي‌هاي المپيک لندن از اهميت بسزايي برخوردار است گفت: اميدوارم انتخاب سجادي باعث شود که همه رشته‌ها خود را براي رقابت‌هاي کسب سهميه المپيک بهتر آماده کنند. شايد بخشي از فرصت‌ها را از دست داده باشيم ولي با درايت و زحمات مديران ورزش در فدراسيون‌ها، تلاش کنيم تا نام مقدس ايران را در المپيک لندن نسبت به المپيک پکن بهتر طنين‌انداز کنيم تا دل مردمان ما شاد شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.