رقابت 309 قايقران دختروپسر براي کسب مدال درمسابقات قهرماني کشور آبهاي آرام

بيست و يکمين دوره مسابقات آبهاي آرام قهرماني کشور، شبيه سازي مسابقات قهرماني آسيا 2009 تهران از شنبه 20 تيرماه در درياچه مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني و اسکي روي آب، اين رقابتها در رده هاي سني جوانان و بزرگسالان و با حضور 202 ورزشکار پسر و 107 ورزشکار دختر از استانهاي تهران، گيلان، لرستان، کرمانشاه، اصفهان، آذربايجان شرقي، همدان، قزوين، گلستان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختياري، زنجان، کردستان، مازندران، خراسان رضوي، هرمزگان، فارس و اردبيل از20 تيرماه آغاز مي شود و تا 24 تير ادامه خواهد داشت و قايقرانان شرکت کننده در رشته هاي کاياک يکنفره، دونفره و چهارنفره و کانوي يکنفره و دونفره در مسافتهاي 200، 500 و 1000 متر به مصاف هم مي روند.
برگزاري مسابقات قايقراني در ميادين بين المللي و آسيايي بطور همزمان از يک سو و برگزاري مسابقات آسيايي مهرماه امسال که به ميزباني کشورمان برگزار مي گردد از سوي ديگر کميته اجرايي مسابقات را بر آن داشت تا به منظور سنجش ميزان آمادگي و شبيه سازي کردن، اين مسابقات را بطور همزمان برگزار کند.
حضور مربيان خارجي در اين رقابتها به منظور انتخاب بهترين نفرات جهت شرکت در اردوهاي تيم ملي، مسابقات بين المللي آتي و مسابقات قهرماني آسيا هيات هاي استاني را واداشته تا با ترکيب کامل و بهترين نفرات خود در اين مسابقات حضور يابند. ورزشکاران نيز براي جلب توجه مربيان با تمام قوا به مصاف حريفانشان مي روند که اين مسئله باعث بالا رفتن سطح کيفي مسابقات خواهد شد.
در اين دوره از مسابقات از دستگاههاي اتواستارت و فتوفينيش نيز استفاده خواهد شد و قايقرانان به صورت استاندارد مسابقه مي دهند.
در دوره گذشته اين رقابتها و در امتيازبندي تيمي در بخش آقايان ودر رده سني بزرگسالان مازندران با 117 به مقام قهرماني رسيد، گيلان با 115 امتياز دوم شد و کردستان با 75 امتياز در رده سوم جاي گرفت. در رده سني جوانان نيز گيلان با 92 امتياز، مازندران با 81 امتيازو تهران الف با 53 امتياز به ترتيب اول تا سوم شدند.
در بخش بانوان نيز و در رده سني بزرگسالان، تهران الف با 43 امتياز اول شد، گيلان با 35 امتياز و هرمزگان با 23 امتياز در رده هاي دوم و سوم جاي گرفتند. در رده سني جوانان تهران الف با 63 امتياز ، بوشهر با 49 امتياز و هرمزگان با 38 امتياز در رده هاي اول تا سوم جاي گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.