اسلالوم بانوان ايران پيشرفت چشمگيري داشته است

سرمربي تيم ملي اسلالوم بانوان کشورمان پس از بازگشت از مسابقات جهاني در فرانسه ضمن ابراز رضايت از عملکرد قايقرانان در اين رقابت ها بيان کرد: ما براي مسابقات با برنامه ريزي عمل کرديم اما نتايجي که بدست آمد فراتر از انتظارها بود و تعجب همگان را برانگيخت.
کتايون اشرف اظهار داشت: در عملکرد تيم اسلالوم بانوان بايد اين مسئله را در نظر داشت که پس از چند سال عدم فعاليت، دوباره کار را شروع کرديم و مي شود گفت که تقريبا از صفر آغاز کرديم. اما با همه اين احوال کسب يک مدال در بازيهاي آسيايي و پيشرفت چشمگير در مدت کوتاه، توان بالاي بانوان ايران در اسلالوم را نشان مي دهد.
وي تشريح کرد: ما براي حضور در يک اردوي تمريني و شرکت در مسابقات کاپ 4 جهاني با 3 قايقران از اول مرداد راهي فرانسه شديم. در اين مدت قايقرانان در 3 پيست استاندارد و در سطح جهاني در شهر پو تمرين کردند. مضاف بر اينکه در هفته آخر تيم ايران همراه با تيم استعداديابي فدراسيون جهاني تمرين کرد که اين گروه 4 مربي زبده از کشورهاي فرانسه، برزيل، يونان و مقدونيه داشتند و 24 ورزشکار از کشورهاي در حال توسعه در اسلالوم را آموزش مي دادند.
اشرف با اشاره به حضور قايقرانان در کاپ جهاني اضافه کرد: پس از آن هم در مسابقات شرکت کرديم. در اين رقابت ها قايقراناني از 50 کشور حضور داشتند و ما با تنها 6 ماه تمرين در آب خروشان در اين مسابقات شرکت کرديم و با اسطوره هاي قايرقاني دنيا رقابت داشتيم.
وي نتايج قايقرانان را فراتر از پيش بيني ها دانست و تاکيد کرد: پيش بيني ما پس از اين مدت تمرين و در اين مرحله، طي کردن پيست مسابقات بدون بيرون آمدن از قايق و گرفتن تعدادي از دروازه هاي آسان بود اما ورزشکاران ما توانستند 24 دروازه را که به صورت تکنيکي چيده شده بودند در 3 دور بگيرند و تعجب همگان را بر انگيختند.
سرمربي تيم ملي اسلالوم بانوان با اشاره به ملاقات تعدادي از مقامات و نامداران رشته اسلالوم با تيم ايران عنوان کرد: در حاشيه مسابقات مقامات زيادي با تيم ما ديدار کردند و فعاليت بانوان ما را تحسين برانگيز دانستند از جمله توني استانگويت قهرمان 3 دور المپيک و عضو کميته بين المللي المپيک و نائب رئيس فدراسيون جهاني ضمن تبريک به ايران براي حضور در مسابقات براي حمايت و پيگيري فعاليت هاي تيم ابراز علاقه کرد.
اشرف خاطرنشان کرد: تيم ما اکنون قدمي بزرگ به سمت موفقيت در آسيا را با شايستگي برداشته و فاصله به وجود آمده را در مدت چندين ساله جبران کرده است. در آينده انتظار داريم تمرينات استمرار داشته باشد و تمرين در پيست هاي مختلف را تجربه کنيم. ضمن اينکه زحمات و حمايت هاي فدراسيون نقش شاياني در موفقيت تيم داشته است. به علاوه کميته ملي المپيک و وزارت ورزش هم بسيار حامي ما بوده اند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.