بادباني پس از روئينگ مي تواند به افزايش مدالهاي کشور در مسابقات المپيک کمک کند

سهرابيان سرپرست تيم اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا در رشته بادباني گفت : رشته بادباني در صورت حمايت مسئولين مي تواند به جايگاه کشورمان در رنکينگ مدال کمک کند .
رئيس کميته بادباني کشورمان گفت: با مشاهده مسابقات آپتيميست قهرماني آسيا و نتايج بدست آمده در سنگاپور ، با اطمينان مي توان گفت چنانچه حمايت لازم در خصوص اين ورزش فراهم شود ، ورزشکاران ايراني با جهشي سريع توانايي کسب مدال در مسابقات المپيک را نيز دارند.
عليرضا سهرابيان ادامه داد: با توجه به اينکه رشته بادباني در ايران نسبت به کشورهاي شرکت کننده در اين رقابتها تازه تاسيس مي باشد، عملکرد کيوان حسن زاده بسيار خوب است.
وي بيان کرد: با مشاهده اين رقابتها معتقدم در صورت حمايت مسئولين بادباني پس از روئينگ مي تواند به افزايش رنکينگ و سبد مدالهاي کشورمان کمک کند چرا که در اين رشته علاوه برقدرت بدني افرادي که ضريب هوشي بالايي دارند زودتر پله هاي موفقيت را طي مي کنند که خوشبختانه در کشورمان افراد باهوش فراوانند و ما نيز در حال حاضر برنامه ريزي هايمان براي اين رشته کسب موفقيت در مسابقات المپيک ريودوژانيرو مي باشد و تاکنون سرمايه گذاري خوبي از سوي فدراسيون براي بادباني انجام شده است.
سهرابيان تصريح کرد: ما به دنبال ايجاد شگفتي در آسيا و جهان هستيم. مطمئناً با ورزشکاران مستعد و باهوشي که در ايران داريم مي توانيم در آينده اي نزديک به اين مهم دست يابيم.
وي افزود: رشته بادباني با ساير رشته هاي قايقراني فرق مي کند چراکه علاوه بر تکنيک، هوش بالا نيز بسيار مهم مي باشد. يک سيلور موفق بايد در حين مسابقه جهت وزش باد را تشخيص داده و عکس العمل سريع نشان دهد. به همين خاطر براي انتخاب نفرات تيم ملي در درجه اول ضريب هوشي نفرات را بررسي مي کنيم.
رئيس کميته بادباني اظهار داشت: حسن زاده يکي از سيلورهاي تيم ملي کشورمان مي باشد که موفق شده در مسابقات مختلف بين المللي براي کشورمان افتخارآفريني کند. وي در اين مسابقات نيز تاکنون خوب ظاهر شده است و اگر خود را در همين سطح نگاه دارد کسب مدال دور از دسترس نخواهد بود.
سهرابيان گفت: در اين رقابتها 15 کشور آسيايي و 5 کشور از قاره هاي ديگر با هم به رقابت مي پردازند. البته در پايان علاوه بر اعلام نتايج کلي، بهترين نفرات کشورهاي آسيايي را نيز اعلام خواهند کرد که من فکر مي کنم با توجه به اينکه از هر کشور يک نفر به عنوان بهترين نفر معرفي مي شود، حسن زاده در جايگاه خوبي قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.