بازتاب نايب قهرماني "شادي" در مسابقات جهاني آلمان

کسب نخستين مدال جهاني تاريخ قايقراني ايران توسط “محسن شادي” بازتاب گسترده‌اي در سايت فدراسيون جهاني رويينگ داشت.
در سايت فدراسيون جهاني رويينگ درمورد رقابت رشته‌ي سبک وزن تک نفره مردان دو پارو آمده است: «گراهام اوبرلين براون از نيوزيلند وظيفه داشت تا از عنوان سال گذشته‌اش دفاع کند. او با پيروزي در مرحله‌ي نيمه نهايي به مرحله‌ي فينال راه يافت و همان طور که انتظار مي‌رفت در مسابقات فينال هم رهبري را بدست گرفت و قهرمان شد.
“جوريس پيجس” از هلند تنها کسي بود که پيش از شروع فينال به نظر مي‌رسيد قادر باشد در گام‌هاي نخستين با اين نيوزيلندي همراه باشد. پيجس که 31 پارو در دقيقه مي‌زند، بايد با همين تعداد پارو رقابت پاياپايي را با براون آغاز مي‌کرد اما، اين محسن شادي از ايران بود که گوي سبقت را از حريف خود (پيجس) ربود.
محسن شادي نقده يکي از قايقرانان تيم جديد شده رويينگ ايران با هدايت جيوگانيک مربي رومانيايي است. او با حدنصاب 71 پارو در دقيقه هرگز دست از تلاش براي رسيدن به صدر در مسابقه فينال برنداشت. شادي هيچ نشانه‌اي از تسليم شدن در فينال را بروز نداد.
نزديک به خط پايان گراهام براون براحتي قهرمان شد. فاصله‌ي بسيار زيادي ميان او و محسن شادي که به حدنصاب 43 ضربه در دقيقه رسيده بود، بوجود آمده بود. بدين ترتيب او به عنوان نخستين مدال آور جهاني تاريخ رويينگ ايران لقب گرفت.
شادي پس از کسب مقام دومي به درون آب افتاد. پس از پايان مسابقات او به سايت فدراسيون جهاني گفت: «رقابت بسيار خوبي بود. از نتيجه و عملکرد خودم بسيار راضي‌ام.»
گراهام براون نيز پس از کسب مدال طلا گفت: «شرايط سختي بود. بسيار تلاش کردم. از کسب اين مقام شگفت زده شدم و کسب مدال طلا شگفت‌انگيز است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.