دوئل آرزوها‌ي وطني

در حاليکه پيش از اين آرزو معتمدي در رشته‌‌ ‌آبهاي آرام صاحب ورودي المپيک شد ولي با توجه به اينکه سهميه به قايق تعلق دارد و آرزو حکيمي با درخشش در مسابقات تهران نشان داده وي حريف معتمدي براي حضور در المپيک است.
با برگزاري مسابقات آسيايي و انتخابي المپيک لندن در رشته آبهاي آرام آرزو معتمدي از کشورمان توانست براي نخستين بار سهميه لندن را در بخش بانوان به دست آورد.اين رقابت‌ها مهر ماه سال جاري به ميزباني کشورمان برگزار شد و در بخش آقايان نيز احمدرضا طالبيان با اختلاف زياد از رقباي آسيايي خود توانست المپيکي شود تا براي نخستين بار در اين بخش نماينده‌اي در المپيک داشته باشيم.
طبق قوانين مسابقات، سهميه المپيک به قايق اختصاص دارد و با وجود اينکه در بخش بانوان آرزو معتمدي و در بخش آقايان احمدرضا طالبيان سهميه المپيک را بدست آوردند اما با اين حال ساير قايقرانان کشورمان اين شانس را دارند تا با ثبت رکوردي قابل قبول جايگزين اين 2 ملي پوش در المپيک شوند.
طي سال هاي اخير قايقرانان کشورمان براي برپايي اردوي آماده سازي راهي مالزي مي شدند و با توجه به اينکه اين کشور محل مناسبي براي برپايي اردوي آماده سازي است ملي پوشان تمرينات خوبي را در اين کشور پشت سر مي‌گذاشتند.
همچنين با توجه به شرايط نامناسب جوي تهران اين کشور محل مناسبي است تا قايقرانان رشته‌ آبهاي آرام تمرينات خود را براي حضور در رويداد مهمي همچون المپيک آماده کنند. از اينرو با هدف آماده‌ سازي قايقرانان کشورمان مسئولان فدراسيون 2 قايقران المپيکي را به همراه 3 ملي پوش ديگري که در مسابقات انتخابي تيم ملي رکورد قابل قبولي را به ثبت رساندند به اردوي مالزي اعزام کردند.
همچنين ساير قايقرانان کشورمان نيزبراي حضور در المپيک لندن شانس دارند به همين دليل ساير قايقرانان نيز در تهران آمادگي خود را براي حضور در المپيک لندن پيگيري مي کنند.
با برگزاري مسابقات آسيايي تهران آرزو معتمدي قايقران رده سني بزرگسالان کشورمان با حريفان آسيايي خود به رقابت‌ پرداخت و در نهايت در جايگاه چهارم ايستاد. با توجه به اينکه حريفان آسيايي معتمدي پيش از اين ورودي لندن را بدست آورده بودند وي موفق شد به عنوان تنها بانوي ايراني مجوز المپيک را بدست آورد.
با پايان اين رقابت‌ها قايقرانان کشورمان قهرمان آسيا شدند و با توجه به اينکه اين رقابت‌‌ها در بخش جوانان نيز برگزار شد ملي‌ پوشان توانستند با کسب نتايج قابل قبول توانايي‌هاي خود را به اثبات برسانند و نشان دهند جزو حريفان قدر آسيايي هستند.
در بين بانوان قايقران آرزو حکيمي قايقران رده سني جوانان عملکرد بسيار خوبي داشت به طوريکه به عنوان ستاره مسابقات معرفي شد و نشان داد مي تواند يکي از نمايندگان ما در مسابقات المپيک لندن باشد.
با توجه به اينکه درمسابقات المپيک، رده سني ملاک حضور ورزشکاران نيست، رقابت آرزوها حساس تر شده است. در اين رقابت از يک طرف آرزو معتمدي قرار دارد که داراي سابقه درخشاني در ايران و آسيا مي باشد، از تجربه بالايي برخوردار است و خود اين سهميه را کسب کرده است. از طرف ديگر آرزو حکيمي که با وجود اينکه در رده سني جوانان فعاليت مي‌کند اما با اين حال از انگيزه بسيار خوبي برخوردار است. حال اگر هر کدام از اين 2 نفر در اين مدت موفق به ثبت رکوردهاي قابل قبول شوند اين شانس را دارند تا در مسابقات المپيک حضور پيدا کنند.
قرار است قايقران کشورمان با پايان تمرينات آمادگي خود در مالزي 18 اسفند به ايران باز ميگردند تا اواخر اسفند امسال با برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي تکنيک ملي پوشان المپيکي کشورمان مشخص شود البته در اين مسابقات به جز قايقرانان حاضر در مالزي ساير ملي پوشان نيز حضور پيدا مي‌کنند تا آنها نيز شانس خود را براي حضور در المپيک امتحان کنند.خاطر نشان مي‌شود، با وجود اينکه در بخش بانوان رقابت بر سر المپيکي شدن بسيار زياد است امادر بخش مردان احمد رضا طالبيان از آمادگي بسيار زيادي برخوردار است اما طالبيان با آمادگي بسيار خوبي که دارد شانس اول براي حضور در المپيک است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.