اعتماد ما به جوانان شگفتي آفريد

مربي تيم ملي آبهاي آرام کشورمان گفت: مسابقات قهرماني جوانان جهان فرصتي بود تا ورزشکاران جوان کشورمان بتوانند توانايي هاي خود را به نمايش درآورند و ما خوشحاليم که ورزشکاران با آمادگي کامل در اين رقابتها حضور پيدا کردند.
ايرج اقليمي ادامه داد: انصافاً ملي پوشان جوان ما نسبت به گذشته رشد زيادي داشته اند و پشتوانه خوبي براي تيم ملي بزرگسالان محسوب مي شوند. ما در مسابقات قهرماني جوانان جهان در بخش دختران در مواد کاياک يک و دونفره و در مسافتهاي 1000، 500 و 200 متر ، باحضور 3 قايقران و در بخش مردان در مواد کاياک و کانوي يک و دونفره و در مسافت هاي 1000، 500 و 200 متر ، با حضور 7 قايقران به مصاف حريفان رفتيم و در نهايت در ماده ها و مسافت هاي مختلف 9 ورزشکار به فينال A و 13 ورزشکار به فينال B راه يافتند.
وي افزود: در اين دوره تيم ملي جوانان کشورمان در بيشتر مواد بالاتر از کشورهاي آسيايي قرار گرفت. فقط در رشته کانوکانادايي قزاقستان از ما قوي تر ظاهر شد.
اقليمي بيان کرد: تمام ورزشکاران ما در اين رقابتها عالي بودند حتي آرزو حکيمي در ماده کاياک يکنفره مسافت 1000 متر با 170 صدم ثانيه اختلاف از قايقران آلماني در مکان چهارم قرار گرفت و از کسب مدال بازماند.
مربي تيم ملي آبهاي آرام کشورمان تصريح کرد: بايد تلاش کنيم تا پشتيبان خوبي براي تيم ملي بزرگسالان داشته باشيم و براي داشتن تيم ملي بزرگسالان ايده آل ، بايد تيمهاي نوجوانان و جوانان را قوي تر کنيم. اين مسابقه تمام شد و 2 مسابقه انتخابي المپيک و قهرماني جهان در بخش بزرگسالان و قهرماني آسيا را براي هر2 مقطع پيش رو داريم و بايد بر روي آنها تمرکز کنيم.
وي اظهار داشت: ورزشکاران به صحبت هاي مربيان خود به خوبي گوش مي دهند. کارگروهي و جمعي در فدراسيون انجام مي شود که نتيجه اي جز موفقيت در پي نخواهد داشت. ما براي آينده نگري به اين جوانان اعتماد کرده ايم و آنها هم پاسخ اعتماد ما را دادند. ما هرجا به جوانان اعتماد کرديم آنها شگفتي آفريدند.
اقليمي در خصوص مسابقات انتخابي المپيک و قهرماني آسيا در مهر ماه امسال نيز گفت: فدراسيون قايقراني به خوبي از برنامه هاي ما حمايت کرده و ما با اين جوانان مي توانيم به آينده اميدوار باشيم اما ورزش قابل پيش بيني نيست و ما سعي مي کنيم در مسابقات قهرماني آسيا بيشترين مدالها را به دست آوريم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.