تيم بانوان و جوانان ايران با اقتدار به جمع هشت تيم برتر جهان صعود کردند

مرحله مقدماتي رقابتهاي کانوپولو قهرماني جهان در ميلان ايتاليا با صعود هر دو تيم بانوان و مردان ايران در رده سني جوانان به جمع هشت تيم برتر جهان دنبال شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، رقابتهاي کانوپولو قهرماني جهان از 10 شهريور ماه در ميلان ايتاليا آغاز شده است که با پايان يافتن دور مقدماتي هر دو نماينده کشورمان در بخش بانوان رده سني بزرگسالان و مردان رده سني جوانان به دور دوم و جمع هشت تيم برتر راه يافتند.
در بخش بانوان 18 تيم در چهار گروه به رقابت پرداختند که از هر گروه دو تيم جواز ورود به مرحله دوم را کسب کردند. در اين بخش تيم ايران در بازي اول به مصاف تيم انگلستان رفت و با نتيجه 4 بر صفر برابر اين تيم قدرتمند متوقف شد. در مسابقه دوم با تيم ايتاليا ميزبان مسابقات با نتيجه 3 بر 3 به نتيجه تساوي رضايت داد و در بازي نهايي دور مقدماتي با نتيجه 7 بر 4 دانمارک را از پيش رو برداشت. بدين ترتيب تيم ملي بانوان ايران بعد از تيم انگلستان به عنوان تيم دوم گروه راهي مرحله دوم مسابقات شد.
تيم بانوان ايران با قرار گرفتن در جمع هشت تيم برتر جهان نسبت به دوره گذشته اين رقابتها (2009 کانادا) ارتقاء رنکنيگ يافته است. بانوان کشورمان در دوره پيش با سه پله صعود در مکان نهم جهان ايستادند. همچنين نماينده ايران از بين سه تيم آسيايي حاضر در رقابتها به عنوان تنها تيم قاره آسيا به جمع هشت تيم برتر جهان راه يافته است.
نماينده کشورمان در مرحله بعد براي رسيدن به جمع چهار تيم برتر مسابقات با تيم هاي آلمان، استراليا و فرانسه مسابقه خواهد داد.
تيم مردان ايران در رده سني جوانان که براي اولين بار راهي مسابقات قهرماني جهان شده است در دور مقدماتي در بين 16 تيم حاضر با تيم هاي دانمارک، آلمان و لهستان هم گروه شد. قهرمان قاره آسيا در اين مسابقات برابر تيم آلمان با نتيجه 5 بر 3 مغلوب شد اما در بازي با دانمارک 5 بر5 به نتيجه تساوي رسيد و برابر لهستان با نتيجه 5 بر 4 به پيروزي دست يافت. تيم ايران بعد از تيم آلمان به عنوان تيم دوم راهي مرحله دوم مسابقات شد و در اولين حضور خود در رقابتهاي قهرماني جهان در بين هشت تيم برتر قرار گرفت. تيم مردان کشورمان در اين مرحله براي رسيدن به جمع چهار تيم برتر و مرحله نيمه نهايي با تيم هاي استراليا، ايتاليا و فرانسه روبرو مي شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.