هما حسيني مسافر المپيک شد

امروز قايقراني ايران شاهد افتخارآفريني يکي ديگر از پاروزنانش بود. هما حسيني ، اولين قايقران زن المپيکي کشورمان است که نام خود را در تاريخ به ثبت رساند. ضمن اينکه وي دومين دختر المپيکي ايران نيز محسوب مي شود.
هما حسيني در روز سوم و پاياني مسابقات کسب سهميه المپيک در فينال A ماده يکنفره سنگين وزن زنان با رقباي خود از کشورهاي ميانمار، قزاقستان، کره جنوبي، هنگ کنگ و ويتنام به مبارزه پرداخت و موفق شد براي اولين بار سهميه بازيهاي المپيک را کسب کند و به عنوان اولين دختر قايقران ايراني به ميدان المپيک پاگذارد.
محسن شادي نيز که روز گذشته موفق به کسب سهميه المپيک در ماده يکنفره سنگين وزن مردان شده بود امروز براي کسب مدال به مصاف حريفان خود رفت و با کشورهاي هند ، ازبکستان ، چين ، چين تايپه و هنگ کنگ مسابقه داد که در نهايت به مقام سوم و مدال برنز رسيد. اين در حالي است که نفر اول اين مسابقات زانگ ليانگ از چين شد که قهرماني جهان را به دوش مي کشد.
مينا اميني و بهناز مرادخاني در فينالB دونفره سبک وزن زنان با قايقراناني از کشورهاي ويتنام ، کره شمالي ، چين تايپه ، اندونزي و هند رفتند که ششم شدند.
طاهر کبوتري و محمود تالونه نيز در دونفره سبک وزن مردان به مصاف چين تايپه ، قزاقستان ، پاکستان ، ازبکستان و ويتنام رفتندو در اين گروه سوم شدند.
تيم اعزامي به مسابقات کسب سهميه المپيک ساعت 50/3 روز سه شنبه 10 ارديبهشت ماه از طريق فرودگاه امام خميني ( ره ) به کشورمان باز خواهند گشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.