ايران حريفانش را غرق کرد

ويژه نامه روزنامه چينا ديلي در مورد بازيهاي آسيايي در گزارشي با عنوان« ايراني ها با غرق کردن حريفانشان در صدر ايستادند»، به موفقيت هاي قايقرانان ايران در گوآنگجو پرداخت.
اين روزنامه در گزارش خود نوشته است: ايران با کسب چندين مدال ارزشمند در بازيهاي آسيايي خود را به عنوان يکي از قدرتهاي کانو و کاياک در اين قاره نشان داد و حاکميت چين، ازبکستان و قزاقستان را به مخاطره انداخت.
اين گزارش در ادامه به موفقيت احمدرضا طالبيان، جوان 21 ساله ايران در کاياک 1000 متر اشاره کرد که با زمان 3 دقيقه و 34 ثانيه و 256 صدم ثانيه با برتري بر قايقران چيني، به مدال طلا دست يافت. اين روزنامه از زبان طالبيان نوشت: امروز کسب مدال طلا براي من چندان سخت نبود چرا که تمرين هاي سختي براي موفقيت انجام داده بودم.
اين گزارش در ادامه آورده است: تيمي که در بازيهاي آسيايي دوحه تنها يک مدال نقره را کسب کرده بود، اينجا به چندين مدال که يکي از آنها طلاست، رسيده است.
لوتار شفر مربي آلماني تيمهاي کانو و کاياک ايران نيز به چايناديلي مي گويد: من از نتايج و پيشرفت ورزشکارانم بسيار خوشحالم. برخي از آنها بين 19 تا 21 سال سن دارند و توانايي زيادي در وجود آنهاست تا بتوانند در آينده نيز موفق شوند، ما شانس اين را داريم که بتوانيم در المپيک لندن نيز مدال کسب کنيم. البته اين مسئله به اين بازمي گردد که همين طور تمرين هاي سخت مان را ادامه دهيم و نبايد اين موفقيت ها به صورت مقطعي باشد. پيش از اين قايقرانان ايران تنها چند ماه پيش از رقابت، در تمرين ها و کمپ ها حاضر مي شدند اما اکنون آنها در تمام روزهاي سال تمرين مي کنند، پس چرا بايد موفق نباشند و پيشرفت نکنند.
چاينا ديلي در ادامه گزارش خود به حقوق و پاداش ورزشکاران و رشدي که در اين زمينه در ايران بوده است، اشاره مي کند و در اين مورد طالبيان مي گويد: پول به عنوان يک عامل اصلي براي حضور ما در ورزش نيست اما اين پاداش ها و کمک هاي مالي به ورزشکاران کمک مي کند تا باخيالي راحت تر تمرين کنند و بتوانند نتايج شايسته تري کسب کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.