قايقرانان ايران در 33 ماده با حريفان خود مسابقه مي دهند

شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي از 21 آبان ماه در حالي در چين آغاز مي شود که 95 قايقران کشورمان در 33 ماده به مصاف حريفان خود خواهند رفت.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، چين يکي از قديمي ترين تمدن هاي جهان در شرق آسيا و در غربي ترين کرانه اقيانوس آرام واقع شده است و نوامبر سال 2010 با برگزاري المپيک آسيايي، ميزبان کشورهاي آسيايي زيادي خواهد بود. اين بازيها21 آبان لغايت 6 آذرماه در شهر گوآنگجوي چين در 42 رشته ورزشي، 473 رويداد و 53 مکان برگزار خواهد شد.
بينش مسئولان برگزاري اين است که با برپايي المپيک و بازيهاي آسيايي همبستگي، دوستي و تبادلات بين کشورهاي و سرزمين هاي آسيايي ترويج دهند و به ساختن يک آسياي متوازن کمک کنند.
رشته قايقراني که بيشترين نفرات اعزامي به بازيهاي آسيايي را در اختيار دارد، 129 نفر متشکل از ورزشکار،مربي و کادر فني را در رشته هاي آبهاي آرام، روئينگ، اسلالوم، بادباني و دراگون بت راهي چين خواهد کرد.
3 ورزشکار خانم و 7 ورزشکار آقا در رشته آبهاي آرام و در ماده هاي کاياک يک نفره، کاياک دونفره، کانوي يکنفره مسافت 200 متر، کاياک يک، دو و چهارنفره و کانوي يکنفره مسافت 1000 متر و رشته هاي کاياک يک و دونفره مسافت 500 متر از 1 تا 5 آذرماه در مرکز بين المللي روئينگ شهر گوآنگجو به مصاف حريفان خود خواهند رفت.
19 ورزشکار مرد و 6 ورزشکار زن در رشته روئينگ در ماده هاي يک نفره، دونفره سنگين وزن و سبک وزن دوپارو، چهارنفره سنگين وزن تک پارو و تک پارو و هشت نفره تک پارو در مرکز بين المللي روئينگ گوآنگجو از 22 تا 27 آبان ماه با رقباي خود مسابقه مي دهند.
3 ورزشکار مرد در رشته اسلالوم در ماده هاي کانوي يک و دونفره 22 تا 25 آبان ماه در پيست اسلالوم گوآنگ دونگ مرکز بين المللي روئينگ براي رقابت با حريفان به ميدان خواهند رفت.
6 ورزشکار مرد و 3 ورزشکار زن در رشته بادباني و در ماده هاي هابي 16، آپتميست، 420 و RSX در مرکز ورزشهاي آبي شآن وي براي رقابت با حريفانشان از 23 تا 30 آبان ماه به آب مي زنند.
رشته دراگون بت نيز با اعزام 24 ورزشکار مرد و 24 ورزشکار زن تنها رشته اي است که بيشترين نفرات اعزامي را در کاروان ايران دارد. اژدهاسواران ايران در مسافت هاي 250، 500 و 1000 متر 27 تا 29 آبان ماه در درياچه زنگ چنگ با حريفان خود مسابقه خواهند داد.
شايان ذکر است تيمهاي ملي اسلالوم، بادباني و روئينگ 15 آبان ماه و زودتر از کاروان ورزشي ايران به چين اعزام خواهند شد و تيمهاي آبهاي آرام و دراگون بت در آستانه مسابقات راهي گوآنگجو مي شوند.
گفتني است فردا ليست ورزشکاران اعزامي به گوآنگجو نهايي و معرفي خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.