دکتر گودرزي : با تمام کمبودها ورزشکاران ايراني در اينچئون افتخار آفرين بودند

وزير ورزش و جوانان با اشاره به اينکه کاروان ايران ۶ ماه فرصت آمادگي براي حضور در بازي‌هاي آسيايي 2014 ايتچئون را داشت، گفت : با تمام کمبودها ورزشکاران کشورمان توانستند نتايج بهتري را نسبت به دوره‌ قبل کسب کنند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان ، محمودگودرزي عصر امروز (جمعه) در آيين تجليل از مدال آوران بازيهاي آسيايي و پاراآسيايي 2014 در محل اجلاس سران ، ضمن قدرداني از حضور رييس جمهوري در اين مراسم و حمايت هاي وي از جامعه ورزش، فرارسيدن ايام دهه فجر انقلاب اسلامي را تبريک گفت.

گودرزي در ادامه به نتايج حضور کاروان هاي ورزشي ايران در اينچئون اشاره کرد و گفت : اقدامات و فعاليت هايي که در حوزه ورزش براساس سياست هاي دولت تدبير و اميد انجام مي شود ، مبتني بر برنامه محوري و تفکر راهبردي ازطريق تدوين سندملي ورزش کشور و برنامه راهبردي اين وزارتخانه است .
او افزود :ضمن اينکه تشکيل شوراي راهبردي وزارتخانه در 31 استان کشور و تدوين برنامه راهبردي و عملياتي توسعه ورزش همگاني و توسعه ورزش قهرماني در آنچه که در حوزه ورزش به دست آمده بسيار اثر گذار بوده است .
وزير ورزش و جوانان با تاکيد به قانون مداري به تدوين قانون جامع ورزش و جوانان اشاره کرد و افزود : تدوين پيش نويس قانون اهداف وظايف و اختيارات اين وزارتخانه و ارائه آن به دولت، جهت تصويب و تقديم به مجلس و اجراي مصوبات قانوني به ويژه قانون واگذاري باشگاه هاي دولتي که مورد تاکيد رييس جمهور محترم بوده است از ديگر مواردي است که در اين زمينه انجام شده است.
وي همچنين حرکت در مسير توسعه ورزش همگاني با تاکيد بر ايفاي نقش موثر ورزش در نظام جامع سلامت ازطريق اختصاص 10 درصد بودجه فدراسيون هاي ورزشي به ورزش همگاني را مورد توجه قرار داد و با اعلام خبراجراي بيش از 3 هزار و250 برنامه همگاني در سراسر کشورافزود: ضمن اينکه مرحله اول طرح “ورزش رايگان براي همه “در هفت استان کشورنيز، به اجرا در آمده است.
دکتر گودرزي ، اجراي مرحله اول خانه ورزش روستايي در سراسر کشور، ساماندهي بيش از 11 هزار و 356 تيم ورزشي روستايي زنان و مردان در کشورواجراي طرح ساماندهي بيش از 20 هزار باشگاه ورزشي همگاني در سراسر کشور از ديگر فعاليت هاي انجام شده اين وزارتخانه در بخش توسعه ورزش همگاني است.

وي توسعه پايدار ورزش قهرماني ازطريق ارتقاء ظرفيت مدال آوري به ويژه در رشته هاي پايه و پرمدال را مورد تاکيد قرار داد و گفت : توسعه کمي و کيفي استعداديابي با تاکيد براينکه 28 کانون در يکسال گذشته تجهيز و روزآمد سازي شده از جمله اين اقدامات است. همچنين ارتقاي کيفي بيش از900 دوره آموزشي وتخصصي نيز طي يکسال گذشته به طور جدي پيگيري و اجرايي شده است.
وزير ورزش وجوانان افزود :ميزباني رويدادهاي بين المللي ورزشي با تاکيد براينکه 27 ميزباني در يکسال گذشته وساماندهي حمايت و تقويت حضور نمايندگان و اعضاي ايراني در مجامع بين المللي از ديگر موارد فعاليت هاي اين وزارتخانه بوده است.
وي به تلاش وزارتخانه براي حمايت از قهرمانان و مدال آوران ورزشي از طريق تدوين پيش نويس آيين نامه استخدام ورزشکاران و قهرمانان در چارچوب ورزشکار قهرمان اشاره و تصريح کرد : تلاش براي پرداخت به موقع پاداش ها و مطالبات ورزشکاران و پيشکسوتان طي سالهاي 89 تا 91 و همچنين مراسم تجليل از مدال آوران بازيهاي آسيايي و پاراآسيايي که امروز در حال برگزاري است، از جمله برنامه هاي حمايتي اين وزارتخانه است.

دکتر گودرزي در ادامه گزارش خود در مراسم تجليل از مدال آوران ورزشي به مواردي چون حمايت از توسعه ورزش بانوان با حفظ ارزش هاي اسلامي، حرکت در مسير توسعه فرهنگي و اخلاقي ورزشي از طريق احياي معاونت فرهنگي، تدوين نظام نامه ورزش اخلاق حرفه اي و همچنين توسعه عمراني و اقتصادي ورزش در زمينه تحقق سياست هاي اقتصادي مقاومتي اشاره کرد.
وي همچنين، اولويت بندي طرح هاي مهم عمراني ورزش کشور، ايجاد زمينه هاي مشارکت بخش خصوصي و خيرين ورزش يار براي ساخت و تشکيل طرح هاي نيمه تمام را در گزارش خود مورد تاکيد قرار داد .
وزير ورزش وجوانان درعين حال با اعلام خبر افتتاح 311 طرح عمراني ملي و استاني تا پايان سال 93 گفت :دو ورزشگاه 15 هزار نفري در ياسوج و کرمانشاه و 3 ورزشگاه 5 هزار نفري در گنبد، بوکان و ميانه و همچنين 15 طرح ورزشي کشور که در ايام دهه فجر به بهره برداري مي رسند.
وي ادامه داد:درحال حاضر مشغول آماده سازي افتتاح 47 طرح عمراني توسط شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي هستيم.

وزير ورزش و جوانان همچنين گزارشي کوتاه در خصوص تعداد مدال هاي کسب شده در طول يک سال گذشته ارائه کرد و دراين باره اظهار داشت: درطول يکسال گذشته 1739 مدال توسط ورزشکاران در رويدادهاي معتبر بين المللي کسب کرده اند که 435 مدال آن توسط بانوان در رويدادهاي بين المللي معتبر به دست آمده است.
در اين مراسم روساي فدراسيون ها به همراه دو ورزشکار به نمايندگي از ديگر قهرمانان، جوايز آنان را در حضور رييس جمهوري دريافت مي کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.