برق مدال هاي رنگي گوآنگجو در چشمان روئينگي ها

کاروان 28 نفره روئينگ ايران امسال با اميد به کسب مدالهاي رنگين راهي شانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي گوآنگجو مي شود تا در ميان رشته هاي مدال آور سهمي هم از آن اين قايقرانان شود.
تيم ملي روئينگ ايران که در طول چهار سال اخير به رشد قابل توجهي دست يافته است امسال با انگيزه و البته تجربه اي بالاتر راهي گوآنگجو مي شود تا ميان رقباي قدرتمند آسيايي، خودي نشان دهد و در اين ميان با پيشي گرفتن از آنها چند مدال را هم براي کشورمان به ارمغان آورد. اين کاروان 25 نفره که 6 نفر از آنها را دختران و 19 نفر را پسران تشکيل مي دهند هم اکنون به مرز آمادگي بالايي رسيده اند تا جايي که رکوردهاي آنها در طول تمرين ها به خوبي اين امر را ثابت مي کند که پاروزنان جوان ايران به پتانسيل کسب سکوهاي آسيايي رسيدند و آنها را بايد هم سطح برترين پاروزنان دنيا دانست چراکه اکثر برترين هاي دنيا از شرق آسيا هستند.
در اين ميان از تلاش فدراسيون قايقراني براي به اوج رسيدن روئينگي هاي ايران هم نبايد گذشت. آنها با به خدمت گرفتن مربي درجه اول در دنيا، استعداد و پتانسيل جوانان ايراني را به جايي رساندند که حالا در آسيا جزو مدعيان محسوب مي شوند و بايد نگاه ويژه تري به آنها داشت. ليو چون سرمربي چيني و مايک ديويد هيل سرمربي نيوزلندي تيمهاي ملي روئينگ ايران هستند که به خوبي ملي پوشان را براي حضور در رويدادي سخت در آسيا مهيا کرده اند. آنها از جمله مربيان مطرح در دنيا هستند که سوابق قهرماني هاي زياد ديگري را هم دارند و حالا مي خواهند افتخارآفريني جوانان ايران را در گوآنگجو تجربه کنند. اين مربيان با انجام رکوردگيري مستمر در طول تمرين ها روحيه رقابت را در ميان پاروزنان زنده نگه داشتند تا ملي پوشان از هيچ ميداني هراس نداشته باشند. در هر حال اين رشته که تنها 4 سال از عمر آن در ايران مي گذرد به خوبي جايگاهش را در کشور پيدا کرده است تا جايي که حضور در المپيک در ميان ساير رشته هاي قايقراني به خوبي اين امر را ثابت مي کند که استعداد ايراني مي تواند با اين نوع قايق ها هماهنگ شده تا از ميان آن قهرماني هاي مختلف کسب شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.