به کسب 3 سهميه در مسابقات انتخابي المپيک اميدوار هستيم

تيم ملي روئينگ کشورمان پس از درخشش در مسابقات قهرماني آسيا در کشور کره جنوبي و کسب يک مدال طلا و دو مدال برنز خود را براي کسب سهميه المپيک در مسابقات انتخابي المپيک که اوايل ارديبهشت ماه در کره جنوبي برگزار خواهد شد آماده مي کند. عمران پورعسگرپرست رئيس کميته روئينگ اميدوار است در اين مسابقات 3 سهميه کسب کنند. گفتگوي مفصلي با او انجام داده ايم که در ادامه مي خوانيد.

در حال حاضر تيم هاي روئينگ چه اردوهايي دارند؟ اين اردوها کجا برگزار مي شود؟
در حال حاضر تيم مردان در بندرلنگه اردو زده و تيم بانوان در بندرانزلي. اين دومين مرحله از اردوي تيم ها به منظور آمادگي براي مسابقات انتخابي المپيک است.

شرايط اردوها چطور است؟
ورزشکاران از آمادگي خوبي برخوردارند و چون بهترين نفرات به مسابقات اعزام خواهند شد همه از انگيزه بالايي برخوردار هستند.

چطور شد که بندرلنگه را به عنوان ميزبان اردوهاي تيم ملي انتخاب کرديد؟
با توجه به اينکه در کشور پيست استاندارد که طول آن حداقل 2000 متر باشد براي روئينگ و همچنين محلي براي برگزاري اردو هاي تيم ملي در فصل زمستان نداريم ، موضوع انتخاب مکاني براي برگزاري اردوها در هيات رئيسه مطرح شد و با توجه به اينکه جنوب کشور در فصل زمستان از آب و هواي خوب و مناسبي به منظور برگزاري اردو برخوردار است ، بندرلنگه را براي برگزاري تمرينات تيم ملي در فصل سرما انتخاب شد.

بندرلنگه از نظر شرايط برگزاري اردو در چه وضعيتي قرار دارد؟
شرايط خوب است. از نظر آب و هوا که براي برگزاري اردو بسيار مناسب است. از نظر امکانات نيز در سطح مطلوبي قرار دارد. ضمنا با توجه به کانالي که به طول 10 کيلومتر در اين شهرستان قرار دارد شرايط براي راه اندازي يک پيست تمريني استاندارد مناسب است.

چه اقداماتي براي ايجاد اين پيست انجام شده است؟
با مذاکراتي که با مسئولين استان و شهرستان داشتيم آنها اين آمادگي را دارند که در راه اندازي اين پيست با فدراسيون همکاري کنند. ما تازه به اينجا آمده ايم و تلاش مي کنيم از اين مکان به بهترين نحو استفاده کنيم که البته در اين راه نيازمند حمايت مسئولين استان نيز هستيم.

گفتيد که براي مسابقات انتخابي المپيک آماده مي شويد. چه برنامه هايي براي اين مسابقات داريد؟
در حال حاضر مهمترين هدف تيم روئينگ کسب بيشترين سهميه المپيک است. اردوهاي مستمر را تا اين مسابقات ادامه خواهيم داد تا بهترين نتايج را بگيريم. ضمن اينکه در تلاش هستيم يک اردوي تدارکاتي برون مرزي نيز داشته باشيم.

اردوي برون مرزي در کدام کشور برگزار خواهد شد؟
هنوز محل و زمان دقيق آن مشخص نشده است. اما بايد به کشورهايي که داراي آب و هواي مناسبي در اين فصل هستند برويم. پيست استاندار هم ملاک ديگرمان براي انتخاب محل اردوي تدارکاتي است.

در چه موادي در مسابقات شرکت مي کنيد؟
مسابقات کسب سهميه المپيک در قاره آسيا در 4 ماده سنگين وزن يکنفره مردان و زنان و سبک وزن دونفره جفت پاروي مردان و زنان برگزار مي شود که ما در هر چهار ماده شرکت خواهيم کرد.

نفرات اعزامي به اين مسابقات مشخص اند؟
خير. بهترين نفراتي که در اردوها خود را نشان دهند به مسابقات اعزام خواهند شد. اين مسئله ضمن ايجاد رقابت بين قايقرانان افزايش سطح کيفي تمرينات را نيز به دنبال خواهد داشت.

پيش بيني شما از اين مسابقات چيست؟ چند سهميه کسب مي کنيد؟
با توجه به اينکه ما در المپيک گذشته 2 نماينده داشتيم. در اين دوره حداقل همين ميزان سهميه کسب مي کنيم. البته با توجه به مسابقات قهرماني آسيا کره جنوبي و تمريناتي که بچه ها انجام مي دهند اميدوار به کسب 3 سهميه در اين مسابقات هستيم.

در حال حاضر قايقرانان با چه مربياني کار مي کنند؟
فعلا اردوي مردان با حضور محمد علي قرائت و شخرت گانيو اداره مي شود. اما درصدد هستيم يک مربي دانمارکي بزرگ را به ايران بياوريم. او به ايران سفر کرده و امکانات و توانمندي هاي ما را ديده است و در يک ماه آينده به منظور عقد قرارداد به ايران خواهد آمد. افشين فرزام نيز مربي و بهناز مرادخاني دستيار مربي تيم ملي بانوان است.

اين مربي چه سوابقي دارد؟
در حال حاضر مربي تيم ملي نروژ است و شاگردان زيادي را تعليم داده است. ضمن اينکه در المپيک گذشته او مربي قهرمان نروژي ماده يکنفره سنگين وزن مردان بود.

بعد از کسب سهميه المپيک براي حضور در اين مسابقات چه برنامه اي داريد؟
براي حضور در اين رقابت ها برنامه بلند مدت داريم. اردوهاي تدارکاتي را ادامه خواهيم داد. سعي مي کنيم چند اعزام برون مرزي نيز داشته باشيم و با آمادگي کامل در المپيک حضور يابيم. ضمن اينکه با حضور مربي دانمارکي تمريناتمان را با قدرت بيشتري ادامه خواهيم داد.

و حرف آخر؟
صحبت خاصي نيست. فقط اميدواريم با برنامه ريزي هايي که کرديم بعد از کسب سهميه المپيک با تيمي قدرتمند راهي مسابقات المپيک شويم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.