اردوي اسپانيا تجارب ارزشمندي براي مربيان و ورزشکاران ايران در پي خواهد داشت

سرمربي تيم ملي روئينگ بانوان برگزاري اردوي 2 ماهه اين تيم در سويل اسپانيا را بسيار مثبت ارزيابي کرد و بيان داشت: از مسئولين فدراسيون سپاسگذارم که شرايط را براي برگزاري اين اردو مهيا کردند. حتما در مسابقات سال آينده شاهد نتايج اين تمرينات خواهيم بود.
افشين فرزام در خصوص تمرينات پاروزنان در کمپ کارتوجاي سويل اسپانيا گفت: از ابتدا تمرينات استقامتي را با کيلومتر بالا و همچنين تمرينات قدرتي آغاز کرديم و اين نوع تمرينات به مدت 2 هفته انجام گرفت.
وي افزود: با توجه به طول مسافت 7 کيلومتري پيست و امکانات کامل بدنسازي کيفيت کار از سطح بالايي برخوردار است. تمرينات بدنسازي نيز مطابق با متدهاي روز دنيا انجام مي شود.
مدير تيم هاي ملي روئينگ از حضور تيم هاي خوب اروپايي در اين کمپ خبر داد و افزود: اکثر تيم هاي اروپايي کمپ 2 تا 3 هفته اي در اين محل برگزار مي کنند.
فرزام بيان کرد: پس از تمرينات 2 هفته اي، فاز جديدي از تمرينات با حضور مربيان فدراسيون جهاني انجام گرفت که دور اول آن ديروز (26 بهمن ماه) به پايان رسيد.
سرمربي تيم ملي روئينگ بانوان، انجام تمرينات مشترک با تيم هاي مطرح آمريکاي جنوبي و آفريقايي و حضور متخصصين برتر جهان در امر فيزيولوژي، بيومکانيک، علم تمرين و تکينيکي را از نکات مثبت کمپ فدراسيون جهاني دانست و اظهار داشت: حضور ورزشکاران سطح بالا و از جمله قهرمان سال گذشته جهان کيفيت بالايي در تمرينات کمپ ايجاد کرده است. به علاوه مربيان بزرگي از کشورهاي نروژ، انگليس، کانادا، آرژانتين، پرتغال، ايتاليا و آمريکا و ژوزف کاپوا مشاور فني تيم ايران که از مربيان به نام ايتاليا مي باشد، از نظر تکنيکي کمک بسيار زيادي به تيم ما مي کند.
فرزام از برگزاري کلاس هاي فشرده تئوري و عملي در سطح پيشرفته براي مربيان و ورزشکاران خبر داد و تصريح کرد: به کار گيري نرم افزارهاي نوين در امر تمرينات در آموزش هاي فدراسيون جهاني بار علمي بالايي دارد. ضمن اينکه اين کلاس ها با برنامه ريزي منظم و از پيش تعيين شده که همانند دانشگاه روئينگ مي باشد، برگزار مي شود.
وي ارتباط فدراسيون جهاني با کشور ايران را مثبت و سازنده ارزيابي کرد و تاکيد کرد: فدراسيون جهاني روئينگ FISA تلاش زيادي براي توسعه روئينگ در ايران با حداقل هزينه ها انجام مي دهد.
فرزام اضافه کرد: پس از انجام تست هاي فيزيولوژي و بيومکانيک تحت نظر کارشناسان زبده فدراسيون جهاني سطح بچه هاي ايران را قابل قبول ارزيابي کردند.
سرمربي تيم ملي روئينگ بانوان تشريح کرد: به طور کلي گردهم آمدن زبده ترين نفرات هر بخش در زمينه هاي مختلف از کشورهاي مطرح جهان و کسب تجربه در کنار آن ها، مهمترين دستاورد اين اردوي 2 ماهه براي تيم ملي روئينگ بانوان کشورمان است.
فرزام خاطرنشان کرد: حضور در اين کمپ براي اولين بار با اين کيفيت و در اين مقطع زماني به مدت 2 ماه بدون وقفه به عنوان اولين گام از برنامه تمريني تيم ملي روئينگ بانوان بسيار ارزشمند است و جاي تقدير و تشکر از مسئولين فدراسيون دارد. برنامه ها و تمرينات ما در اين کمپ تا اواخر اسفندماه ادامه خواهد داشت و نقش مثبت آن را در مسابقات سال آينده شاهد خواهيم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.