سال 93 سال افتخار قايقراني

در روزهاي آخرين سال و همراه با پديدار شدن شکوفه هاي بهاري زمين از خواب زمستاني بيدار و جان دوباره مي گيرد. در اين ‏روز ها که همه در انتظار عيد نوروز و بهار طبيعت هستند نگاهي به گذشته که هميشه راهنماي آينده پيش رو است خالي از لطف نيست. واپسين روزهاي ‏سال فرصتي است مناسب براي آن که از گذشته ها درس بگيريم و مسير پيشرفت را روشن کنيم.
عليرغم توجه چند سال اخير مسئولين ورزش کشور به رشته المپيکي و پرمدال قايقراني، به نظر مي رسد 44 مدال المپيک و بازيهاي آسيايي نيازمند عنايت و پشتيباني بيشتري است. هر چند پيشرفت اين رشته ورزشي در چند سال اخير نگاه هاي بسياري را معطوف اين رشته ورزشي کرده است اما قطعا توجه به قايقراني و سرمايه گذاري بيشتر در اين رشته به عنوان سومين رشته پرمدال المپيک نتايج پرباري براي کشورمان در پي خواهد داشت.
عملکرد فدراسيون قايقراني در سال 1393 با در نظر گرفتن تمام موانع و مشکلات اين رشته در 2 سال اخير نشان از شايستگي قايقرانان در به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوي اسلامي در ميادين بين المللي گوناگون است.
سال 1393 پر از فراز و نشيب براي فدراسيون قايقراني به پايان رسيد. سال بازيهاي آسيايي، سال مدال آوري، سال افتخار.
بهار 93 با ادامه تمرين قايقرانان براي بازيهاي آسيايي آغاز شد و پاروزنان به چندين مسابقه بين المللي اعزام شدند. تمرينات با قدرت بيشتري براي بازيهاي آسيايي پيگيري شد.
تابستان گرم 93 اميد به قايقراني افزايش يافت و قايقرانان رکوردهاي خوبي ثبت کردند تا کاروان ورزشي کشورمان در بازيهاي آسيايي چشم اميد به موفقيت اين رشته ورزشي ببندند. 25 مردادماه نيز با برگزاري انتخابات رياست فدراسيون، غلامرضا اميني به عنوان رئيس فدراسيون قايقراني انتخاب شد.
اما پاييز 93 براي قايقراني با افتخار همراه بود. در بازيهاي آسيايي اينچئون از کشورمان 44 قايقران در 4 رشته روئينگ، بادباني، آبهاي آرام و اسلالوم حضور داشتند و اينچئون برگ زرين ديگري را براي قايقراني ايران رقم زد. از مجموع 57 مدال کاروان ورزشي جمهوري اسلامي ايران، 9 مدال رنگارنگ شامل 1 طلا، 2 نقره و 6 برنز توسط قايقرانان پرتلاش تيم هاي ملي قايقراني بدست آمد و نتيجه تلاش چند ساله ايشان افتخار ديگري به افتخارات قايقراني افزود.
زمستان 93 قايقراني نيز با حضور قايقرانان 4 تيم در اردوهاي اروپايي ادامه يافت. تمرين در کنار بهترين هاي دنيا و در شرايط آب و هوايي مناسب در فصل سرد با نگاه به مسابقات سال آينده، قطعا تاثيرات آن را در کيفيت تمرينات سال 94 قايقرانان نشان خواهد داد.
سال 93 افتخارات ديگري نيز براي خانواده قايقراني ثبت کرد. کسب کرسي هاي بين المللي از جمله نائب رئيسي وحيد مرادي دبيرکل فدراسيون قايقراني کشورمان در کنفدراسيون روئينگ آسيا، موفقيتي بود که نقش قايقراني ايران در ميادين بين المللي را پررنگ تر خواهد کرد.
اکنون در پايان سال آرامش بر آبهاي پر تلاطم قايقراني نشسته است و با شکوفتن روح اميد در دل ورزشکاران، مربيان و زحمتکشان آينده اي روشن در انتظار رشته پرمدال قايقراني است.
در اين روزهاي سبز پايان سال همزمان با تازگي طبيعت روح سرزندگي و شادي نيز همچون تمام هستي بر پيکره قايق هاي ايراني نشسته است.
سال 1394 که آرام آرام آغاز خواهد شد سالي پر کار براي قايقرانان خواهد بود. سال 94، سال حضور قايقرانان در مسابقات انتخابي المپيک 2016 ريودوژانيروي برزيل است و تلاش مديران و کادر فدراسيون، مربيان و ورزشکاران اين رشته در سال 94 انشااله نويد بخش روزهاي موفقي براي قايقراني کشورمان خواهد بود. به اميد موفقيت هاي بيشتر قايقراني در تمام ميادين بين المللي…

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.