در سال 92 تا حد زيادي به اهداف کميته داوران رسيديم

رئيس کميته داوران فدراسيون قايقراني گفت: در سال 92 بر اساس تقويم ورزشي و نياز رشته هاي مختلف، کلاس هاي داوري  در استان هاي مختلف برگزار شد.
مرتضي محرابي ادامه داد: از ابتداي سال تلاش کرديم در تمام رشته هاي آبهاي آرام، کانوپولو، اسلالوم و روئينگ کلاس داشته باشيم. البته اولين دوره داوري بادباني نيز در سال 93 برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به تقويم ورزشي فدراسيون اعلام کرد: به اميد خدا در پايان سال به 80 درصد از اهداف کميته داوران خواهيم رسيد. برنامه ها و کلاس هاي گوناگوني در اين کميته داشتيم که تا حدي زيادي ما را به اهدافي که براي سال 92 ترسيم کرده بوديم رساند.
محرابي تصريح کرد: برنامه کلاس هاي داوري طبق تقويم ورزشي هر سال فدراسيون و بر اساس نياز داوري در رشته هاي مختلف مي باشد که در طي سال در استان هاي مختلف برگزار مي شود.
وي در خصوص ارتقاء سطح داوران فدراسيون بيان کرد: کلاس هاي به روز رساني در رشته هاي مختلف با حضور داوران بين المللي و داخلي برگزار مي شود. علاوه بر اين تهيه آخرين تغييرات قوانين داوري، ترجمه آن و اطلاع رساني به کليه داوران از ديگر برنامه هايي است که به طور منظم در کميته داوران انجام مي شود.
محرابي با اشاره به تعداد داوران بين المللي فدراسيون قايقراني اظهارداشت: در حال حاضر 26 داور در آبهاي آرام، 3 داور در کانوپولو، 3 داور در اسلالوم و 2 داور در روئينگ در بخش بين المللي فعاليت مي کنند. در برنامه ريزي هايي که داريم تلاش خواهيم کرد که اين تعداد را افزايش دهيم.
وي افزود: در داخل کشور نيز در حدود 100 داور فعال داريم که در مسابقات مختلف در سطوح استاني و ملي به ما کمک مي کنند.
محرابي در خصوص فعاليت بخش بانوان نيز تشريح کرد: در بخش بانوان داوران ما به تنهايي مي توانند از عهده قضاوت مسابقات بر آيند اما در بحث برگزاري نياز به تجربه بيشتري است. البته در مسابقات گوناگون بانوان ما پيشرفت زيادي داشته اند و در حال حاضر بخش زيادي از کارهاي برگزاري مسابقات بانوان توسط خود بانوان انجام مي شود.
وي اضافه کرد: در حال حاضر در رشته آبهاي آرام 14 داور بين المللي در بخش بانوان داريم که به خوبي از عهده قضاوت بر مي آيند. در رشته کانوپولو و روئينگ نيز مشکلي نداريم. فقط در رشته اسلالوم و بادباني هم در بخش بانوان و هم آقايان نياز داريم که با برنامه ريزي داوراني را براي قضاوت مسابقات خود آماده کنيم.
محرابي خاطرنشان کرد: به طور کلي به نظر مي رسد فعاليت کميته داوران در سال 92 راضي کننده بود. البته با توجه به شرايط خاص ورزش کشور اميدواريم در سال آينده فعاليت اين کميته نيز به نحو مطلوب تري ادامه پيدا کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.