دنيامالي: با مدال المپيک راضي مي شوم

پنج مدال بازيهاي آسيايي، کارنامه قابل قبولي را براي فدراسيون قايقراني رقم زد. با اين حال درخشش پاروزنان احمد دنيا مالي رئيس فدراسيون را راضي نمي کند.
او افق دورتري را مي بيند. دنيامالي سوداي طلاي المپيک را در سر دارد. اين را خودش مي گويد: «پنج مدال با اين که خوب است اما راضي کننده نيست. اگر قرار باشد بالاتر برويم بايد نگاهمان المپيکي باشد. زماني من راضي مي شوم که در المپيک مدال بگيريم.» براي او بازيهاي آسيايي حکم مسابقه هاي تدارکاتي را دارد: «براي موفق شدن، بازيهاي آسيايي بايد مسابقه تدارکاتي براي المپيک باشد. به همين خاطر بايد سخت کار کنيم تا جزو رشته هايي باشيم که در المپيک روي آن حساب مي کنند.»
دنيا مالي براي اين که فدراسيونش طبق برنامه پيش برود قيد مربياني که در گوانگ ژو نمره قبولي نگرفته اند را زد. او که از قبل گفته بود گوانگ ژو ميداني براي ارزيابي مربيان خارجي تيم هايش است حالا ترجيح مي دهد ملي پوشانش را به دست مربيان مطرح تري بسپارد. به همين خاطر عذر پنج مربي خارجي اش را خواست. البته او براي اين کار منع قانوني هم نداشت چرا که قراردادها با مربيان خارجي يکساله بود بدون اين که مبنا بازيهاي آسيايي باشد. هر دوطرف بر اين موضوع که قبل از قطع همکاري طرف مقابل را مطلع کنند توافق کرده بودند. او در رشته بادباني راي به قطع همکاري با اريک لوکا مربي استونيايي و ديويد ميرالتا مربي اسپانيايي تيم داد.
با اين که دنيامالي از قايقرانان بادباني انتظار مدال نداشت مي گويد: «ما از سيلينگ انتظار مدال نداشتيم اما عذر دو مربي اين رشته را خواستيم تا مربيان بهتري را براي هدايت تيم ملي انتخاب کنيم.» اما دراگون بتي ها شرايط متفاوتي دارند. اين رشته با راه اندازي فدراسيون انجمن هاي ورزشي، با موافقت رئيس از فدراسيون قايقراني جدا شد. با اين حال دنيامالي به خاطر اين که پيش از اين تصميم به آوردن مربي خارجي گرفته بود تا بعد از بازيها صبر کرد. خودش مي گويد: «در دراگون بت شرايط فرق مي کند. با جدا شدن آن فدراسيون ديگر به اين رشته تعهدي ندارد و به همين خاطر تا بعداز بازيها صبر کرديم.»
ژيگا اوچاک مربي تيم اسلالوم، آخرين مربي خارجي است که بايد از ايران برود. اگر چه رئيس فدراسيون معتقد است نتايج اسلالومي ها در گوانگ ژو بد نبوده است: «در اسلالوم مجموع نتايج بد نبود اما فکر مي کنيم حضور بچه ها در اردوهاي بلند مدت اروپايي خيلي هزينه بر است و به نتايج دلخواه هم نمي رسيم. پس فعلا با مربي اين تيم هم قطع همکاري مي کنيم.» البته او به پولياکوف به خاطر سابقه 12 -10 ساله اش در ايران يک فرجه داده: «پولياکوف مربي توانايي است و به خاطر سابقه کاري که درايران دارد، مي خواهم او را براي استعداديابي نگهداريم به همين خاطر پيشنهاد داده ايم که مي تواند در استعداديابي کانوئينگ کار کند. او هنوز جواب نداده است.»
او که مي خواهد استارت کار براي بازيهاي آسيايي 2014 و المپيک 2016 را از حالا بزند، قدم اول را تغيير مربيان مي داند: «بايد از حالا براي بازيهاي آسيايي 2014 کره و المپيک 2016 سرمايه گذاري کنيم تا نتيجه بگيريم. به همين خاطر دنبال مربيان واجد صلاحيت و سطح بالا باشيم. کار سخت و فشرده اي داريم.» او اما معتقداست که آمدن مربيان به نام قايقراني زمان مي برد: «تنها مشکلي که حالا بر سر راه مربيان زبده براي آمدن به ايران وجود دارد، تعهد آنهاست. مربيان مطرح الان بيکار نيستند و با اين که ما مذاکره را شروع کرده ايم اما براي گرفتن نتيجه زمان لازم است.به هر حال شرايط جذب مربيان خيلي راحت نيست.»
به نظر او شايد يکي دو مربي تا آخر سال به تهران برسند: «شايد يکي دو مربي شرايط حضور در تهران را تا آخر سال داشته باشند و بعضي از آنها سال آينده شرايط حضورشان جور شود. به هرحال يک ماه و نيم ديگر ژانويه و تعطيلات کريسمس است و به همين خاطر مذاکرات خيلي پيش نمي رود.» اما از بين خارجي ها ليو چون مربي چيني تيم روئينگ، ديويد هيل مربي تيم بانوان روئينگ، لوتار شفر مربي تيم آبهاي آرام و خالد پرويز مربي تيم ملي بادباني (آپتيميست) در تهران ماندگار شده اند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.