مسابقات روئينگ قهرماني آسيا آغاز شد

مسابقات روئينگ قهرماني آسيا با برگزاري رقابتهاي مقدماتي پنجشنبه 21 مهرماه درشهر هواچون کشور کره جنوبي آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، روئينگ سواران کشورمان در روز اول اين مسابقات در مواد يکنفره مردان جوانان، يکنفره سنگين وزن بانوان، دونفره بانوان جوانان، يکنفره سبک وزن مردان، دونفره سبک وزن بانوان و چهار نفره مردان جوانان به مصاف حريفان خود رفتند.
در مسابقه مقدماتي گروه يک مقدماتي قايقراناني از کشورهاي ژاپن، تايلند، هند، کويت و امير رهنما ازکشورمان حضور داشتند که در نهايت امير رهنما با زمان 7:35.57 دقيقه در جايگاه سوم قرار گرفت وبه نيمه نهايي راه يافت. در اين مسابقه قايقرانان ژاپن و تايلند در جايگاه اول و دوم قرار گرفتند.
در مسابقه گروه دو مقدماتي يکنفره بانوان سنگين وزن سولمازعباسي با حريفاني ازکشورهاي چين، تايلند وسنگاپور رقابت کرد و در نهايت با زمان 8:12.79 دقيقه در رده دوم قرار گرفت و به فينال A راه يافت. در اين رقابت قايقران چيني رده نخست را ازآن خود کرد.
مهسا جاور و هانيه توسلي روئينگ سواران کشورمان در ماده دونفره جفت پاروي بانوان جوانان در مسابقه مقدماتي گروه دو به مصاف رقيباني از کشورهاي هنگ کنگ و ازبکستان رفت و در نهايت با زمان 7:49.85 دقيقه در رده دوم قرار گرفت و به مسابقه ماقبل نيمه نهايي راه يافت. قايقرانان کشور هنگ کنگ در اين مسابقه مقام اول را مال خود کردند.
در مسابقه گروه يک مقدماتي ماده تک نفره سبک وزن مردان عاقل حبيبيان قايقران کشورمان بارقيباني از تايلند، سنگاپور، کره و فيليپين مسابقه داد که در نهايت با کسب زمان 7:21.18 دقيقه در رده دوم جاي گرفت. حبيبيان به همراه قايقران کشور تايلند که دراين مسابقه رده نخست را کسب کرده است به فينال A اين مسابقات راه پيدا کردند.
در مسابقه گروه دو سبک وزن دونفره بانوان مريم سعيدي و حميرا برزگر با حريفاني از هند و هنگ کنگ رقابت کردند که در نهايت با زمان 7:44.00 دقيقه دررده سوم قرار گرفتند و به ماقبل نيمه نهايي صعود کردند. دراين مسابقه قايقرانان هنگ کنگ وهند مقام اول و دوم را ازآن خود کردند.
محمد رضا قنديان، محمدرضا متحديان، اميد عابد و امير حسن کاوياني روئينگ سواران کشورمان در ماده چهار نفره مردان جوانان به مصاف حريفاني از کشورهاي کره، قزاقستان و هنگ کنگ رفتند که در نهايت با زمان 6:45.91 دقيقه در رده سوم قرار گرفتند و به فينال راه يافتند. در اين رقابت قايقرانان کره و قزاقستان در جايگاه اول و دوم قرار گرفتند.
اين مسابقات جمعه 23 مهرماه با برگزاري ادامه رقابت هاي مقدماتي و ماقبل نيمه نهايي ادامه يافت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.