بانوي ورزشکار ايراني الگوي مناسبي براي زنان مسلمان جهان است

مربي تيم ملي اسلالوم بانوان کشورمان پس از دريافت جايزه پاروي طلائي گفت: بعد از دريافت جايزه احساس مسئوليتم نسبت به ادامه فعاليتي که انجام داده ام بسيار بيشتر شده و اکنون که راي افراد زيادي را در قايقراني دريافت کردم، وظيفه ام مي دانم که کمک بيشتري به خانم هايي که علاقه مندند در اين رشته فعاليت کنند داشته باشم.
کتايون اشرف اضافه کرد: هدف اين طرح اين است که با استفاده از رشته ورزشي قايقراني، توانايي و حس اعتماد به نفس را در خانم ها ارتقا دهيم و فکر مي کنم با برگزاري اين کمپ و روابط فرهنگي و معرفي کشور ايران به جهان از طريق ورزش با ميزباني ايران و دريافت جايزه پاروي طلائي تا حد زيادي فرهنگ ايراني در سطح بين المللي به نمايش در آمد.
وي ادامه داد: حضور بانوي ايراني در مراسمي جهاني نشانه شايستگي بانوان ايراني است و ما توانستيم از طريق ورزش قايقراني اين افتخار را کسب کرده و نماينده بانوان ايراني در يک ميدان مهم بين المللي باشيم.
اين مربي اسلالوم در خصوص طرح توسعه و گسترش قايقراني اسلالوم بانوان اظهار داشت: در درجه نخست ايجاد آگاهي و ارتقاي سطح دانش و بار فني در انجام چنين طرح هايي اهميت دارد. براي موفقيت در اين طرح با کمک مربيان مجرب به ايجاد علاقه مندي و آگاهي در سطح بانوان تلاش کنيم. ما مي توانيم با جذب بانوان جوان و آموزش و توسعه جسمي و روحي آن ها، در آينده اي نه چندان دور نسلي فرهيخته و شاداب ايجاد کنيم چراکه اين دختران مادران آينده ايران هستند.
اشرف بيان کرد: البته کار مهمي پيش رو داريم. معتقدم که بانوان ايراني شايستگي اين را دارند که در بالاترين سطوح فعاليت کنند و الگوي بسيار مناسبي به عنوان يک زن مسلمان براي دنيا باشند. هر چند اين کار به تنهايي ممکن نيست و من بايد کمک افراد دست اندر کار در زمينه قايقراني را جذب کنم تا بتوانيم نتايج بهتري را شاهد باشيم.
وي تاکيد کرد: اين کار مستلزم حمايت همه جانبه است. درست است که فعاليت براي خانم ها است اما موفقيت در اين طرح بدون حمايت و کمک مرداني که مانند پدر و برادر در کنار ما هستند امکان پذير نخواهد بود. همانطور که در برگزاري کمپ به ميزباني کشورمان هم شاهد نقش موثر حمايت فدراسيون، سازمان ها و ارگان هاي مربوط در ميزباني شايسته ايران بوديم.
مربي تيم ملي اسلالوم بانوان کشورمان با اشاره به نقش زبان مشترک ورزش در ميادين بين المللي خاطر نشان کرد: ورزش ابزار بسيار مناسبي براي ايجاد دوستي در بين ملل دنياست. ما مي خواهيم از طريق ورزش حقيقت کشورمان و فرهنگ غني ملتمان را به دنيا نشان دهيم. ورزش مي تواند پل فرهنگي ملت ها باشد و ما از اين طريق، روحيه صلح طلبي ايران را به جهان نشان داده ايم.
اشرف مسير رو به رشد قايقراني کشورمان را مثبت ارزيابي و تصريح کرد: با توجه به کمپي که ايران ميزبان آن بود و پتانسيل بالاي کشورمان، در مسيري حرکت مي کنيم که ايران را به پايگاهي قدرتمند براي اسلالوم بانوان در منطقه تبديل کنيم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.