علي آبادي: جذب مربيان خوب خارجي باعث رشد و شکوفايي قايقراني خواهد شد

احمد دنيامالي رئيس فدراسيون قايقراني، عليرضا سهرابيان دبير و دو مربي خارجي قايقراني با حضور در کميته ملي المپيک با مهندس علي آبادي رئيس کميته ملي المپيک و نائب رئيس شوراي المپيک آسيا ديدار و گفتگو کردند.
دو مربي مرد و زن از کشورهاي دانمارک (آقاي هاستينگ) و مجارستان(خانم دوشوا) که براي توافقات با فدراسيون قايقراني کشورمان جهت هدايت تيم هاي ملي قايقراني ايران به تهران سفر کردند به همراه احمد دنيامالي رئيس و عليرضا سهرابيان دبير فدراسيون با حضور در کميته ملي المپيک با مهندس علي آبادي ديدار و گفتگو کردند.
در اين ديدار احمد دنيا مالي ضمن ارائه گزارشي در خصوص وضعيت فعلي ورزش قايقراني و هدف از جذب اين دو مربي خارجي براي تيم هاي ملي مردان و زنان گفت:در نظر داريم براي رشد قايقراني در عرصه داخلي و خارجي اقدام به جذب مربيان خوبي از کشورهاي مختلف جهان کنيم و به غير از اين دو مربي صحبتهايي نيز با يکي از مربيان چيني در روئينگ هم شده که البته به توافق نهايي نرسيده ايم.
وي ضمن قدرداني از حمايت مهندس علي آبادي از فداسيون قايقراني اظهار داشت: هدف ما حضور قدرتمندانه در بازيهاي آسيايي 2014 در کره جنوبي و المپيک 2016 برزيل مي باشد و بايد از هم اکنون ضمن جذب مربيان خوب خارجي و فراهم کردن امکانات لازم در اين زمينه گامهاي مهمي برداريم ، در واقع هدف از جذب اين مربيان در همين راستاست.
سپس مهندس علي آبادي ناب رئيس شوراي المپيک آسيا ضمن خير مقدم به مربيان خارجي اظهار داشت: ظرفيتهاي کشور ايران در ورزش قايقراني با توجه به دسترسي به دريا در شمال و جنوب و همچنين داشتن منابع آبي در غرب کشور و توانمندي بالاي ورزشکاران کشورمان و موقعيت خاص جغرافيايي اين امکان را مي دهد که در بسياري از رشته هاي ورزشي توانايي رشد در عرصه بين المللي را داشته باشيم.
وي ادامه داد: همه اين عوامل در کنار جديديت و پشتکاري که از سوي رئيس فدراسيون قايقراني شاهد بوديم باعث گرديد تا قايقراني کشورمان رشد محسوسي در اين سالها در عرصه بين المللي داشته باشد بطوريکه حتي در بازيهاي آسيايي قايقرانان کشورمان خوش درخشيدند. اما معتقدم به دليل برخي محدوديت امکانات هنوز به بيش از 20 درصد توانايي خود نيز شايد نرسيده باشيم اما بدون ترديد در آينده با تلاشهايي که از سوي رئيس فدراسيون و مجموعه آن ديده مي شود پيش بيني مي شود بخش عمده اي از مدالهاي ايران در بازيهاي آسيايي و چه بسا المپيک از سوي قايقرانان بدست آيد. در واقع اين رشته به تنهايي مي تواند 15 مدال طلا ، نقره وبرنز براي کاروان ورزشي کشورمان در بازيهاي آسيايي کسب کند.
رئيس کميته ملي المپيک تصريح کرد: بدون شک حضور اين دو مربي بين المللي در قايقراني باعث شکوفايي استعدادهاي ورزشي کشورمان در بخش قايقراني خواهد شد تا به اميد خدا با ترکيبي از مديريت ، برنامه ريزي و امکانات بتوان در المپيک هم بعد جداي از کسب سهميه ، حتي مدال هم گرفت.
سپس هاستينگ مربي دانمارکي قايقراني در بخش روئينگ ضمن تشکر از ميهمان نوازي ايرنيان اظهار داشت:به شخصه انتظار اين نوع برخورد را نداشتم بخصوص که ورزشکاران شما تشنه ياد گرفتن و رشد هستند و همين مسئله کار مربيان را راحت تر مي کند امکانات خوبي هم داريد و اگر بتوانيم ورزش را به جامعه متصل کنيم قطعا شاهد رشد آن در کشور و بخصوص قايقراني خواهيم بود.
در پايان از سوي مهندس علي آبادي رئيس کميته ملي المپيک و نائب رئيس شوراي المپيک آسيا به رسم يابود هداياي نفيسي به مربيان خارجي اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.